Idea tego kursu Javy jest inna niż trady­cyjnych kursów — tutaj nie uczymy o wszys­t­kich aspek­tach języka Java, o jego tech­nikali­ach czy szczegółach, które nie są za często uży­wane. Zami­ast tego kurs krok po kroku prowadzi przez tworze­nie pozornie prostej aplikacji, omaw­ia­jąc po drodze te ele­menty języka, które są potrzebne w codzi­en­nej pracy. 

W opracowanych przez nas lekcjach znajdziecie krótki wstęp teoretyczny, praktyczne przykłady i zadanie do rozwiązania (obecnie pracujemy nad uzupełnianiem ich rozwiązań).

Każda lekcja zaw­iera odniesie­nie do doku­men­tacji i ofic­jal­nych kursów, dzięki czemu można uzu­peł­niać swoją wiedzę na bieżąco (polecamy też naszą serię #NiezbędnikJuniora, w której „dopowiadamy” teorię, która często jest wymagana na rozmowach kwalifikacyjnych).

Uznal­iśmy, że taki sposób nauki będzie przede wszys­tkim bardziej ciekawy i angażu­jący, z drugiej strony nie zarzuca osoby uczącej się zbyt dużą iloś­cia infor­ma­cji, które nie zawsze są użyteczne na początku. Oczy­wiś­cie warto te luki uzu­pełnić w przyszłości, jeśli poważnie myślimy o kari­erze w branży IT.

Zachęcamy do zadawania nam dodatkowych pytań w komentarzach, staramy się odpowiadać na nie na bieżąco i wspierać Was w codziennej nauce.

PS. Nasz kurs jest całkowicie darmowy, tworzony na licencji CC, śmiało więc dziel się nim z innymi, ale nie zapominaj kto jest jego autorem.

Pierwsze kroki w IT?

Zaczynasz w IT? Zebraliśmy wszystkie pytania, jakie zadawaliście nam w związku z pierwszymi krokami w branży i na nie odpowiedzieliśmy. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie wam łatwiej poznać IT i podjąć decyzje o spróbowaniu w nim swoich umiejętności.

Praktyczny kurs Javy

Footrzasta – kurs pisania gier w javie

1435079901_cat_tied

  •  
  •  
  •  
  •  
  •