Skąd pomysł na bloga?

Ania: W połowie 2014 roku podjęłam decyzję, że rzucam wszystko i zaczynam programować. Zaczęło się niewinnie od pracy w marketingu dla małej firmy IT, ale to właśnie to pozwoliło mi w końcu zobaczyć jak wygląda praca programisty… Potem, po prostu zaczęłam sama uczyć się programowania (przeczytać o tym możesz  tutaj),a wspierał mnie w tym Kuba. Bardzo szybko doszliśmy do wniosku, że moja droga i wiedza jaką przyswajam może przydać się innym – stąd pomysł na kurs Javy i bloga.

Jakub: Pomysł na kurs wyszedł od Ani, która zaczęła swoją przygodę z programowaniem i po poszukiwaniu nie znalazła żadnych wartościowych kursów dla siebie. Z chęcią dołączyłem do projektu i rozpocząłem przygotowywanie swoich wpisów.

Wspólnie stworzyliśmy miejsce,  które umożliwi Ci zapoznanie się z programowaniem i technologiami, a być może zainspiruje do spróbowania swoich sił w tej branży.  Blog, który rośnie wraz z naszym i Waszym doświadczeniem, na którym możemy dzielić się wiedzą i pasją do IT.

Dlaczego "Kobiety do kodu"?

Ania: Bo rozmawiając z dziewczynami z mojego otoczenia, spora część mówiła, że by się nie odważyła. Stąd, pomyślałam, że taka nazwa może zachęcić je i inne kobiety chociażby do kliknięcia w bloga, a być może sprawdzenia, czy IT jest dla nich.

Ania

Junior Java Developer. Ma doświadczenie związane z marketingiem i prowadzeniem szkoleń. Na studiach dużo działała w organizacjach studenckich. Postanowiła zmienić swoje życie zawodowe, obrócić je o 180 stopni i zacząć karierę w IT(bo to totalnie fajna branża!). Z zapałem godnym podziwu, rok temu zaczęła uczyć się Javy. Dziś pracuje jako programistka Javy, ma już kilka aplikacji i ciągle chce się rozwijać w programowaniu. Na blogu opisuje swoje doświadczenia, dzieli się zdobywaną wiedzą i dba, aby teksty były zrozumiałe i należycie wyjaśnione. Zawsze gotowa żeby wesprzeć osoby podążające tą samą ścieżką.

Jakub

Nauczyciel, programista Javy z 7 letnim doświadczeniem zawodowym. W swojej karierze pracował zarówno w małych firmach jak i w korporacjach, prowadził też kilka własnych projektów. Uczestniczył w projektach jako szeregowy programista, team leader, a także jako projektant aplikacji. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania.

Tesla

Czworonożny przyjaciel każdego programisty. Ma czarny pas Javy i napisałaby dowolny projekt, gdyby tylko jej się chciało. Konsultant w sprawach trudnych, w zalezności od potrzeby wspiera resztę zespołu mruczeniem, dyscyplinuje wyraźnym miałknięciem lub poprawia błędy w kodzie (pisząc go brzuchem). Nie odpisuje na maile za często, ale z przyjemnością pomoże z dowolnym problemem. Jak już wstanie.

copywriting

85%

przekazywanie wiedzy

95%

programowanie w javie

55%

odkrywanie miasta

90%

programowanie w javie

95%

przekazywanie wiedzy

70%

projektowanie/architektura

80%

pieczenie bułeczek

95%

spanie

120%

jedzenie

100%

mruczenie

105%

programowanie

85%
  •  
  •  
  •  
  •  
  •