#main, 29 lutego 2016

By 29 lutego 2016#main

Takiego #main nie będzie przez długie lata – 29 lutego ;) Jako że w tym roku dostajemy dzień ‚gratis’ na osiągnięcie swoich celów, w dzisiejszej części przeczytacie m.in. o tym, jak zbudować swój produkt i go sprzedać. Poza tym o CEO firmy IBM oraz o tym, jak być lepszym programistom w 6 prostych krokach.

2016-02-28Cykl #main to punkt początkowy Waszego tygodnia,  prasówka, w której zbieramy ciekawe linki, dzielimy się informacjami, a także podsyłamy programistyczne zadanie. Mamy nadzieję, że w ten sposób umilimy Wam poniedziałkowy powrót do rzeczywistości ;)

W tym tygodniu mamy do Ciebie małą prośbę – bierzemy udział w konkursie na blog roku. Aby dostać się do finału, potrzebujemy Twojego głosu – można go oddać wysyłając SMS o treści E11382 na numer 7124. Cały dochód przeznaczony jest na fundację Dziecięca Fantazja. Głosować można do południa, 1 marca (wtorek). Wszystkim tym, którzy oddali już na nas głos serdecznie dziękujemy, a pozostałych zachęcamy do wsparcia nas w ten sposób :)

Podsumowanie ankiety z zeszłego tygodnia

wyniki ankiety.001

Największą popularnością wśród naszych czytelników cieszą się videotutoriale, na drugim miejscu – tradycyjne materiały w formie elektronicznej, a dopiero później książki i tradycyjna dokumentacja. Co ciekawe – więcej osób preferuje samodzielną naukę, od poproszenia innych o pomoc! Jeśli jesteś jedną z tych osób, gorąco zachęcamy do zarówno dzielenia się wiedzą, jak i pytania – dzięki temu obie strony się uczą, i jest to duże efektywniejsze niż zdobywanie wiedzy samemu.

Twórz lepsze prezentacje

Większość osób na słowo ‚prezentacja’ automatycznie myśli ‚PowerPoint’, nieliczni ‚Prezi’ czy ‚Keynote’. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej prostych w użyciu narzędzi. Dzisiaj zachęcamy, żeby dać szansę slides.com – prosty interfejs, dużo inspiracji i możliwość rozpoczęcia za darmo (prezentacje te są wtedy publiczne, mamy też ograniczone miejsce), z pewnością pomogą Ci zrobić kolejną prezentację, która będzie nie tylko lepiej wyglądała – będzie też budziła większe zainteresowanie odbiorców.

slides.com

Jak programować lepiej i szybciej

Jak efektywna jest Twoja praca? Jak często musisz ją przerywać, aby coś sprawdzić lub zweryfikować coś? Czy kiedykolwiek w połowie zadania zorientowałaś się, że nie jesteś pewna, co dokładnie tworzysz? W poniższym artykule autorzy zebrali 6 wskazówek, jak w prosty i bezbolesny sposób usprawnić swoje programowanie.

Artykuł: 6 sposobów aby programować lepiej, szybciej i z mniejszą ilością błędów

Jak prowadzić własny biznes

Własna firma to nie tylko produkt – produkt trzeba umieć najpierw wymyśleć, po czym sprzedać i odpowiednio pokierować jego rozwojem. W tym krótkim artykule/wywiadzie możecie przeczytać jak to wygląda ‚od środka’ i co jest konieczne, aby sprzedać swój produkt.

Artykuł w serwisie innpoland

Odpowiedź na pytanie z zeszłego tygodnia

A pytaliśmy o to: Czym różni się wzorzec projektowy proxy od adaptera?

W teorii oba te wzorce pozwalają nam osiągnąć podobny efekt – modyfikację zachowania określonego serwisu/klasy. Główna różnica polega na tym, w jaki sposób się to odbywa. Proxy z założenia nie modyfikuje interfejsu klasy/serwisu – jest warstwą pośrednią, ale z ‚zewnątrz’ przezroczystą – jej interfejs wygląda identycznie jak interfejs klasy, którą modyfikuje.

Istotą adaptera jest tego odwrotność – adapter z założenia modyfikuje interfejs, dopasowując jeden do drugiego. Zdarza się, że nie modyfikuje on logiki, a jedynie typy danych – pozwala w systemie X używać komponentu stworzonego z myślą o Y.

Jak można znaleźć ‚głębokość’ drzewa (jako struktury danych) w najprostszy sposób?

Oczywiście zachęcamy do samodzielnego odpowiedzenia na pytanie. Za tydzień nasza odpowiedź.

Więcej pytań technicznych z poprzednich mainów wraz z linkami do odpowiedzi znajdziesz tutaj! 

Ginni Rometty

Kariera Ginni Rometty na dobre rozpoczęła się w 1991 roku, po przejściu do IBM jako inżynier systemów. Od tego czasu szybko pięła się w szczeblach firmy, pracowała m.in. przy przejęciu PriceWaterhouseCoopers Consulting w 2002 roku. Niedługo później została zastępcą dyrektora, a po jego ustąpieniu w 2011 roku została dyrektorem wykonawczym IBM – stanowisko to piastuje do dziś.

Pomimo tego, że IBM kojarzy nam się głównie z przestarzałą firmą ze świata IT, która nie jest obecnie liderem branży, wiele wskazuje na to, że niedługo może nim ponownie zostać – niedawne sukcesy na drodze do stworzenia komputera kwantowego czy bardzo zaawansowane prace nad sztuczną inteligencją pokazują, że firma mocno stawia na przyszłość. Szczególnie w tej drugiej części Ginni miała znaczący wpływ – jest jedną z głównych osób stojących za komercjalizacją komputera Watson (komputer ten obecnie jest liderem w kwestii przetwarzania języka naturalnego). Pod jej kierownictwem firma skupia się na rozwoju produktów w obszarze chmur obliczeniowych i technologii przyszłości.

Więcej o Ginnie na wikipedii

Sylwetka i lista wystąpień na stronie ibm.com

Pytanie na ten tydzień

W jakiego typu gry grasz, aby się zrelaksować?
  • Add your answer
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Dzisiejszy dzień jest szczególny, dlatego w myśl zasady:wstać, robić niesamowite rzeczy, iść spać trzeba wykorzystać go na 100% – następna taka okazja dopiero za cztery lata ;)