26 kwietnia rusza rejestracja na festiwal Sektor 3.0, który odbędzie się 30 i 31 maja w Warszawie. Sektor 3.0 to największe w Polsce wydarzenie poświęcone wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona!
W programie dwa dni wypełnione warsztatami i seminariami prowadzonych przez blisko 60 prowadzących z różnych stron świata. „Sektor” będzie też okazją do poznania bliżej i przetestowania najnowocześniejszych technologii jak np. Hololens czy interaktywne lustra Abyss Glass.
W festiwalu mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, startupów, administracji publicznej i nauki. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona do 600, o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszenia. Rejestracja dostępna jest na stronie www.sektor3‑0.pl/festiwal. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.
Pierwszego dnia odbędą się spotkania z ekspertami z kilkunastu krajów w Centrum Nauki Kopernik. W harmonogramie przewidziano m.in. wystąpienia płk. George Zamka — astronauty NASA, który podzieli się swoimi doświadczeniami z wykorzystaniem nowych technologii, profesor Peter O. Gloor z Massauchusetts Institute of Technology, który opowie o najnowszych trendach a także Karen Graham z Idealware, która podpowie, jak przygotować organizację na wyzwania przyszłości. Wśród prelegentów znajdą się również m.in.: Bartosz Węglarczyk (onet.pl), Artur Kurasiński (MUSE), prof. Dariusz Jemielniak (Ministerstwo Cyfryzacji) oraz Bartłomiej Topa, aktor filmowy i teatralny, współpracujący z Fundacją Synapsis.
Łącznie podczas „Sektora” odbędzie się 18 seminariów, a w kuluarach będzie można porzmawiać z przedstawicielami firm takich jak Intel, Microsoft, Cisco, a także startupów i organizacji non profit. Uczestnicy będą mogli także przyjrzeć się z bliska najnowszym technologiom takim, jak Hololens, wirtualne lustra Abyss Glass, czy programowanie z wykorzystaniem robotów.
Drugiego dnia przewidziano 10 specjalistycznych warsztatów przygotowanych przez partnerów (warsztaty odbędą się m.in. w siedzibach firm Intel, Microsoft i Ericsson oraz w Ministerstwie Cyfryzacji).
Partner główny – Intel
Partner technologiczny – Microsoft
Partnerzy wspierający – Ericsson, Cisco
Patroni – Telecentre Europe, Ministerstwo Cyfryzacji, Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych, Miasto Stołeczne Warszawa, Szkoła Główna Handlowa
Współpraca – Centrum Nauki Kopernik, Infoshare
Patroni medialni – Tygodnik Polityka, Press, Komputer Świat, PCLab, PARP, Mobile Trends, Ngo.pl, Dobra Strona Internetu, KobietyDoKodu, Crossweb, Fintek.pl, Nowymarketing.pl, Girls Code Fun
Więcej informacji o wydarzeniu oraz zapisy znajdziesz na stronie www.sektor3‑0.pl, a także na Facebooku oraz na Twitterze.
Zapraszamy!