#main, 28 września 2015

By 28 września 2015#main

Witamy w nowym cyklu na naszym blogu – będzie krótko, mamy nadzieję treściwie, inspirująco i ciekawie.

Cykl #main to punkt początkowy Waszego tygodnia,  prasówka, w której zbieramy ciekawe linki, dzielimy się informacjami, a także podsyłamy programistyczne zadanie. Mamy nadzieję, że w ten sposób umilimy Wam poniedziałkowy powrót do rzeczywistości ;) Gotowi? No to zaczynamy. 

JavaZone

Dwa tygodnie temu zakończyła się konferencja JavaZone, największa europejska konferencja na temat Javy, na jej stronie(kliknij!) znajdziecie już wszystkie (prawie 150) wystąpień z tego wydarzenia. Serdecznie polecamy. Warto też sprawdzić ich kanał na YouTube(kliknij!) gdzie znajdziecie śmieszne filmy reklamujące samą konferencje.

CommitStrip

Branżowe poczucie humoru bywa bardzo hermetyczne i dobrze, bo dzięki temu istnieją właśnie takie perełki. CommitStrip(kliknij!) to komiksy, w których każdy programista znajdzie trochę prawdy ;) Nam spodobał się np. ten :)

Strip-Breaz-650-finalenglish

 

Forest

Ile razy skusiłaś się na sprawdzenie facebooka podczas spotkania z przyjaciółmi, albo pisania pracy magisterskiej? ;) Na ratunek przychodzi aplikacja, która pozwala Ci sadzić wirtualne drzewa, jeśli tylko wytrwasz odpowiednią ilość czasu bez sprawdzania swojej komórki. Może i łopatologiczne, ale czasem się przyda. Więcej na: http://www.forestapp.cc

Grace Hopper

Może jeszcze nie znasz jej biografii, ale właśnie m.in. jej zawdzięczamy to, że języki programowania wyglądają tak jak wyglądają. Niezwykle inspirujące jest też to, że Grace realnie przecierała szlaki kobiet w IT i naukach ścisłych, jak i pomagała nadać kształt współczesnemu IT. Polecamy więc 16 minutowy film Queen of code(kliknij!), a także jej biografię(kliknij).

Zadanie

Ta sekcja co tydzień, będzie Wam dostarczała problemów do zastanowienia się. Ale nie martwcie się, bo w każdym kolejnym tygodniu będziemy publikować rozwiązanie do poprzedniego zagadnienia. Jeśli chcecie, możecie swoje odpowiedzi umieścić w komentarzu do tego #main, w naszym rozwiązaniu postaramy się do nich odnieść – tylko prosimy, bez copy-paste z dokumentacji – w tych zadaniach chodzi przede wszystkim o to, byście potrafili swoimi słowami i ze zrozumieniem odpowiedzieć na nie. 

Jaka jest różnica pomiędzy interfejsem a klasą abstrakcyjną?

Pytanie

Na koniec, chcemy Was zapytać o to, co jest dla Was najważniejsze w wyborze potencjalnego pracodawcy, podsumowanie i nasz komentarz już za tydzień.

Co jest dla Ciebie najważniejsze szukając pracy?
 • możliwości rozwoju 29%, 51 vote
  51 vote 29%
  51 vote - 29% of all votes
 • wynagrodzenie/benefity 20%, 36 votes
  36 votes 20%
  36 votes - 20% of all votes
 • elastyczny czas pracy 13%, 23 votes
  23 votes 13%
  23 votes - 13% of all votes
 • dojazd/lokalizacja 10%, 18 votes
  18 votes 10%
  18 votes - 10% of all votes
 • technologie 10%, 17 votes
  17 votes 10%
  17 votes - 10% of all votes
 • projekt (zakres, branża) 9%, 15 votes
  15 votes 9%
  15 votes - 9% of all votes
 • wrażenie opinia o firmie 6%, 11 votes
  11 votes 6%
  11 votes - 6% of all votes
 • sprzęt na którym pracuję* 3%, 5 votes
  5 votes 3%
  5 votes - 3% of all votes
Total Votes: 176
Voters: 56
27 września 2015 - 3 października 2015
* - added by visitor
Voting is closed

Wybierz te, które są naprawdę najważniejsze.

 

PS. Dziękujemy za wszystkie propozycje na nazwę, były ekstraśne, jak widać wygrała ta zaproponowana przez Adriana – prosimy o kontakt ania@kobietydokodu.pl lub jakub@kobietydokodu.pl – wyślemy Ci naszą torbę!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • Hej! W ankiecie da się wybrać tylko jedną opcję, a podpis sugeruje, że da się wybrać więcej: „Wybierz te, które są naprawdę najważniejsze”. Ciężko ograniczyć się do tylko jednego — ja bym zaznaczyła przynajmniej dwa. Fajna seria, będę od niej zaczynać poniedziałki. :)

 • Caroline

  Hej! Chciałabym podziękować, że prowadzicie taką fajną stronę :) Zdecydowałam się w tym roku zmienić swój „zawód” i zostać programistką. Wasza strona motywuje i powoduje, że nie czuję się „sama” w tej dziedzinie:) Dzięki!

 • Bardzo chcieliśmy od Grace zacząć, ale ilość ciekawych osób z branży jest tak duża, że pewnie potem będą dylematy, kto następny! Też się nie możemy doczekać i zbieramy linki na kolejny poniedziałek ;)