#main 19 października 2015

By 19 października 2015#main

To już czwarty #main! Życzymy więc miłego poniedziałku i zachęcamy do lektury.

Cykl #main to punkt początkowy Waszego tygodnia,  prasówka, w której zbieramy ciekawe linki, dzielimy się informacjami, a także podsyłamy programistyczne zadanie. Mamy nadzieję, że w ten sposób umilimy Wam poniedziałkowy powrót do rzeczywistości ;) No to zaczynamy. 

Podsumowanie ankiety z zeszłego tygodnia

Zadaliśmy Wam pytanie: Co jest dla Ciebie ważne przy wyborze sprzętu do pracy? Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają zebrane przez nas wyniki:

zakup-sprzętu.001

Odpowiedź na pytanie z zeszłego tygodnia

Zapytaliśmy Was o to, jaka jest różnica pomiędzy equals() a „==” ? Po odpowiedź odsyłamy do osobnego wpisu z cyklu Niezbędnik Juniora, zachęcamy do zapoznania się z nim, ponieważ dokładnie opisuje kontrakt pomiędzy equals i hashCode().

livecoding.tv

Streamingi w sieci nie muszą dotyczyć tylko meczów czy gier wideo. Na livecoding możecie podglądać innych programistów. To bardzo ciekawe w kontekście nauki czy sprawdzania możliwości danej technologii, jak też podejrzenia innych przy pracy i być może odkryciu paru ciekawych ‚tricków’ czy nieszablonowych podejść.

Jak nauczane jest IT?

W ubiegłym tygodniu New York Times opublikował wyniki ciekawego badania(klik!), które odnosi się do środowiska, w jakim uczymy IT oraz jego wpływu na podejście studentów do nauki i ich wyniki. Polecamy także w kontekście ‚bonusów’ biurowych i dlaczego mają one mniejszy wpływ na wybór pracodawcy przez kobiety.

codereview.stackexchange.com

Code review to niewątpliwie jeden z ważniejszych elementów doskonalenia swojej techniki jako programista – pozwala też zwiększyć jakość kodu w systemie ogólnie. Jeśli jednak piszesz projekt samodzielnie lub chciałabyś otrzymać więcej opinii, możesz skorzystać z codereview na stackexchange! To jeden z portali twórców stackoverflow, dzięki któremu możemy poprosić programistów z całego świata o opinie o naszym kodzie cy wskazówki, co można poprawić!

21 października 2015

Fani filmu ‚powrót do przeszłości’  z pewnością kojarzą tą datę – to do tego dnia przenieśli się bohaterowie filmu. Mając na uwadze, że film powstał w 1985 roku, bardzo ciekawe jest jak twórcy wyobrażali sobie nam współczesne czasy oraz które z ich ‚przepowiedni’ się spełniły, a które nie.

Zegar odliczający czas znajdziecie na stronie http://www.october212015.com.

James Gosling

Tym razem chcieliśmy Wam przybliżyć sylwetkę Jamesa Goslinga – osoby, bez której nie byłoby tego bloga i Javy (a prawdopodobnie też języka C# i biblioteki .NET), a świat IT wyglądałby zupełnie inaczej. James Gosling stworzył postawy języka Java oraz napisał pierwszą jego maszynę wirtualną, pracę nad Javą zaczęły się w 1990r. Później przewodził pracą zespołu „Green Team” wewnątrz firmy Sun microsystems, który miał za cel stworzenie języka pozwalającego wejść w kolejny etap i połączyć świat IT z elektroniką użytkową. Jak na tamte czasu język ten okazał się zbyt zaawansowany i nie był zbyt popularny, jednak wraz ze wzrostem popularności internetu, okazało się że nadaje się on idealnie. Więcej o kulisach powstania Javy przeczytasz na stronie Oracle, a sylwetka samego Jamesa Goslinga – wizjonera, bez którego IT wyglądałoby zupełnie inaczej – opisana jest bliżej na Wikipedii. Garsć ciekawych informacji można także odnaleźć na jego blogu, niestety nie aktualizowanym za często.

Zadanie

Wyjaśnij kiedy lepiej używać podejścia iteracyjnego, a kiedy rekursywnego.

Jakich narzędzi używasz na codzień w swojej pracy / nauce?

Tradycyjnie zbieramy Wasze odpowiedzi do niedzieli.

Jakich aplikacji / narzędzi używasz na codzień w pracy / nauce?
  • Add your answer
  •  
  •  
  •  
  •  
  •