#Kulisy branży. Ewelina Olejnik – aktywna studentka

By 11 listopada 2014Kulisy branży, Ludzie IT

Więcej takich studentów! Naprawdę fajnie, gdy już podczas studiów wiesz, co chcesz robić w życiu i rozwijasz się w tym kierunku. Ewelina jest doskonałym przykładem na to, że studia to czas, który można dobrze wykorzystać. Przeczytajcie nasz kolejny etap cyklu #kulisy branży IT.

 Cykl #kulisy branży IT to seria wywiadów z ludźmi pracującymi w IT. Chcemy pokazać jak szerokie możliwości daje ten sektor, jak różna potrafi być praca i zadania i wyzwania spotykane na co dzień, a przede wszystkim ile satysfakcji może dać praca! To wszystko po to, by zachęcić Cię do spróbowania siebie właśnie w tej branży.

Co robisz poza studiami?

Udzielam się w kole naukowym Grupa .NET FTIMS, gdzie uczestniczę w zajęciach oraz pomagam w organizacji imprez naukowych.

Jak wyglądał Twój początek w IT?

Początkiem mojej kariery można uznać czasy gimnazjalne, kiedy postanowiłam, że pójdę do liceum o profilu matematyczno‐ informatycznym. W liceum poznałam język programowania Pascal ‐ od razu zaciekawiło mnie programowanie. Poznanie nowych języków programowania na studiach pokazało mi, że istnieją ciekawsze języki. A letnie praktyki w ABB upewniły mnie o wyborze zawodu dla siebie.

Jak wyglądał taki jeden dzień pracy na praktykach?

Wyglądało to mniej więcej tak: przydzielono mi zadanie do wykonania, które musiałam zrobić sama bądź z kolegą z praktyk; jeśli czegoś nie wiedziałam, pytałam pracowników (najczęściej swojego opiekuna praktyk), na spotkaniach z zespołem opowiadałam co udało mi się zrobić i co zamierzam robić dalej.”

Co jest najważniejsze w kwestii rozwoju jako programista?

Najważniejsze jest zdobywanie wiedzy.

Co robisz by ją zdobywać i rozwijać?

Zdobywam ją głównie z Internetu. Oglądam bądź czytam tutoriale,  o nowościach technologicznych dowiaduję się z blogów, polecam stronę http://dotnetomaniak.pl/ która udostępnia posty z najciekawszych blogów o programowaniu w .NET. Co więcej, rozmawiam z ludźmi z branży, dzięki czemu mogę wymienić opinie oraz bywam na konferencjach, m.in. miałam przyjemność uczestniczyć w konferencji DevDay 2014.
Jaką radę dałbyś/dałabyś osobie która zaczyna karierę w IT?

Poradziłabym tej osobie, żeby się nie poddawała, jeżeli nie czuje się dobrze w technologii, którą zaczyna się uczyć. Branża IT jest tak szeroka, że każdy kto lubi rozwiązywać problemy i jest kreatywny znajdzie coś dla siebie.”

Czy chcesz dodać coś od siebie?

Tak :). Chcę dodać, że programowanie to zajęcie, które wymaga ciągłej nauki i przekazywania tej nauki innym.

 

Wywiadu udzieliła Ewelina Olejnik, studentka.

Wielkie dzięki za miłą rozmowę!

Jeśli chcesz zadać Ewelinie pytanie – po prostu skomentuj ten wpis. W celu kontaktu bezpośredniego pisz na kuba@kobietydokodu.pl

Cykl kulisy branży IT szuka bohaterów. Dziękujemy serdecznie za wszystkie dotychczasowe historie i wywiady! Chcesz podzielić się swoją historią i opowiedzieć o swoim zawodzie?  Napisz do nas i pomóż nam przedstawić szerokie perspektywy pracy w IT.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •