Kobiety do kodu w konkursie Blog roku

By 24 lutego 2016Inspiracje, Wydarzenia

TL;DR Bierzemy udział w konkursie Blog Roku i prosimy o Twój głos.

Zacznijmy od pomysłu. Pomysłu na tego bloga. On pojawił się bardzo spontanicznie, gdy Kuba napisał kolejną lekcję programowania dla mnie…

Kobiety do kodu miały mnie przede wszystkim motywować do codziennej pracy – pozwalać na mierzenie postępów w nauce programowania, wspierać w trudnym etapie życia jakim jest zmiana branży. Od samego początku na blogu pojawili się czytelnicy trzymający za te zmiany kciuki, chwilę później Ci, którzy razem ze mną uczyli się programowania…

Teksty na bloga pojawiały się bardzo organicznie, wynikały z potrzeby chwili, rozmowy ze znajomymi czy innymi świeżakami w IT. Tak powstały wywiady z serii #KulisyBranżyIT (którą wznawiamy i już w marcu poznacie nowych bohaterów!), tak powstała cała seria #PierwszaPraca.

Z ucznia stałam się nauczycielem i sama zaczęłam pisać teksty techniczne i wspierać Kubę w tej części bloga. Programowanie w Javie jest teraz prawdziwą pasją nas obojga. Był też czas na luźniejsze tekty, na #LazySunday, pojawił się #main … A my naprawdę polubiliśmy pisanie ;)

Oboje zaczęliśmy też udzielać się w społecznościach, dzielić się naszą pasją i pomagać innym w tej ścieżce kariery. I wiemy, że nasza działalność ma sens – dzięki Tobie drogi czytelniku. Duża grupa z Was nie jest dla nas anonimowa ;) Znamy się z maili, komentarzy, pomocy w nauce programowania, czy poprawianiu naszych wpisów (to super, że my też możemy się od Was uczyć!). Widzimy się na facebooku, instagramie, gdzie nieśmiało dodajecie czasem hashtag #kobietydokodu, spotykamy się na konferencjach, spotkaniach karotek, czy w pracy :) Znamy się! I wspólnie pokazujemy jak ciekawe jest IT!

Oboje wierzymy (a Tesla znacząco pomrukuje), że dzięki takim konkursom jak BlogDay Wrocław czy Blog Roku, w którym teraz startujemy możemy zrobić coś naprawdę fajnego na naszej branży. Pokazać, że jest ona różnorodna, że może przynosić wiele wyzwań i dawać wiele satysfakcji. Pomóc uwierzyć, że nie jest dla wybrańców, mężczyzn, kobiet, ale dla ludzi ambitnych i ciekawych świata. 

Jeśli chcesz nam pomóc, E11382 na numer 7124. Jeden numer telefonu może oddać tylko jeden głos, głosowanie trwa do 1.03.2016r.

obrazy irlandia 429Dziękujemy!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •