Devoxx4kids Wrocław

By 15 sierpnia 2016Inspiracje, ITlogy, Wydarzenia

Dzisiaj chcielibyśmy opisać trochę wydarzenie, które współorganizujemy, i które już niedługo odbędzie się we Wrocławiu, a jest częścią międzynarodowej inicjatywy Devoxx4Kids.

 Devoxx4kids

Devoxx4kids to międzynarodowy ruch, który narodził się w 2012 roku i skupia wokół siebie zespoły wolontariuszy, którzy organizują w swoich miastach warsztaty dla dzieci, zachecające ich i zapoznające ich ze światem elektorniki, robotów, programowania i ogólnie pojętą kreatywnością.

Obecnie, warsztaty organizowane są aż w 98 miejscach na świecie. To co je wyróżnia, to otwartość i ogólnodostępność, a także, a może przede wszystkim, to, że są organizowane oddolnie poprzez zespoły ludzi, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą z najmłodszymi.

Devoxx4kids w Polsce

Idea zorganizowania warsztatów dla dzieci pojawiła się w 2014 roku w Warszawie, wśród lokalnych organizatorów Warsaw JUG, którzy zgłosili się do organizatorów Devoxx4Kids i po prostu zorganizowali swoje wydarzenie. Następnie zachęcili znajomych z innych miast by również spróbowali. W tym roku warsztaty odbyły się w Poznaniu i Radomsku, a przed nami jeszcze te w Warszawie i Wrocławiu.

Warsztaty odbywają się w weekend, w podziale na grupy 6+,8+,10+,12+, a zajęcia dotyczą zarówno zabaw z robotami, programowania swojej strony www czy własnej gry.

Z resztą możecie zobaczyć sami, jak świetnie bawili się ich uczestnicy!

Devoxx4kids we Wrocławiu

I w końcu mogę opisać trochę nasze wydarzenie! Wszystko zaczęło się od maila od warszawskich organizatorów, który napisał do nas i przedstawił całą idee. Bardzo szybko stwierdziliśmy, że czemu nie! Potem należało zebrać zespół: napisaliśmy więc informację na wrocławskiej grupie Geek Girls Carrots, Ania przeszła się na ich spotkanie z krótkim lightening speech, potem wpadła też na Women in Technology i okazało się, że mamy świetny zespół, z którym można naprawdę wiele.

Obecnie dopinamy szczegóły, bo już 10-11 września odbędą się nasze warsztaty. Zapisy ruszają już w przyszłym tygodniu. Możemy zdradzić, że nasi uczestnicy poznają tajniki tworzenia stron internetowych, C#, Unity, Arduino, a także będą programować roboty! Do tego, przygotujemy także warsztaty dla rodziców, tak by mogli wspierać swoje dzieci w odkrywaniu IT! Polecamy śledzić http://www.devoxx4kids.pl/miasta/wroclaw.html, gdzie już niedługo pojawią się szczegółowe informacje i zapisy.

A ja mam nadzieję, że zaraz po, będę Wam w stanie napisać bardzo długi post dlaczego WARTO robić takie rzeczy :) Już teraz bym mogła, ale poczekajmy na finał ;)

Bardzo się cieszę, że uda nam się zrobić coś takiego we Wrocławiu!

  •  
  •  
  •  
  •  
  •