Zaprzyjaźnij się z algorytmami

By 20 stycznia 2016ITlogy

Programowanie, poza znajomością samego języka, w dużej mierze opiera się o algorytmy. I choć prawdą jest, że większość z nich jest dostępna w samym języku, czasem mierząc się z problemami warto znać choćby ich podstawy.

Na kobietydokodu.pl porzuszaliśmy już tą tematykę we wpisie o algorytmach sortowania, na pewno będziemy do tego tematu także wracać.

Osoby, które zainteresowaliśmy, i którym ten temat przypadł do gustu przedstawiamy dzisiaj książkę „Zaprzyjaźnij się z algorytmami” autorstwa Jacka Tomasiewicza, która ukazała się ostatnio nakładem wydawnictwa PWN pod patronatem m.in. bloga kobietydokodu.pl . Autor książki jest wielokrotnym laureatem olimpiady informatycznej – obecnie sam jest współautorem zadań do niej.

Wszystkim, którzy szukają wyzwań logicznych lub chcą zgłębić algorytmy bardziej już teraz zachęcamy do odwiedzenia księgarni PWN (obecnie książka jest w obniżonej o 25% cenie), wszystkich pozostałych zachęcamy do śledzenia bloga, gdzie za niedługo znajdziecie recenzję i konkurs, w którym będzie można wygrać egzemplarz tej książki :)

„Zaprzyjaźnij się z algorytmami” w księgarni pwn.pl

Zastrzeżenie: blog kobietydokodu.pl jest patronem wydania „Zaprzyjaźnij się z algorytmami”

  •  
  •  
  •  
  •  
  •