Mentoring Learn IT, Girl!

By 20 października 2014Wydarzenia

O tym programie mentoringowym dowiedzieliśmy się jakiś czas temu. Gdy Alicja, która czyta naszego bloga, poprosiła nas o poinformowanie Was o całej akcji wiedzieliśmy, że na pewno o niej napiszemy. Również dlatego, że Kuba już zgłosił się na mentora. Serdecznie zapraszamy do udziału w programie „Learn IT, Girl!”

 

Learn IT, Girl! skierowany jest do kobiet, które chcą poznać nowy język programowania (z tego powodu Ania na razie sobie go daruje, coby jej się Java nie pomyliła z Rubym, ale już myśli o kolejnej edycji – jeśli taka będzie) lub dla tych, które chcą zacząć programować. .

Learn IT, Girl jest międzynarodowym programem organizowanym przez stypendystki Google Anita Borg Scholarship 2014. Jego celem jest wsparcie kobiet, które chcą rozpocząć swoją podróż w branżę IT. Aplikować mogą kobiety w każdym wieku, zarówno te, które miały już jakieś doświadczenia z programowaniem jak i te, które nigdy nie miały z nim do czynienia – nasi mentorzy z 25 krajów świata pomogą Wam w stworzeniu wybranego przez Was projektu na GitHub, będą udzielać Wam wskazówek i odpowiadać na nurtujące Was pytania. Żeby było zabawniej – mentor będzie z innego kraju niż Wasz!

Czas trwania programu: 3 miesiące od listopada 2014 do stycznia 2015. W połowie pracy nad projektem i na sam jej koniec będziecie mogły podzielić się ze światem efektami, jakie udało się Wam osiągnąć!

Jeżeli chcesz poznać fascynujący świat programowania w języku, którego nie znasz, aplikuj tutaj: https://docs.google.com/forms/d/1bweoJGX2jNyV0G2TZR5-TLoNr2KDZIlH6Akue6HAOBA/edit

Jeżeli chcesz wesprzeć program jako mentor, zgłoś się tutaj: https://docs.google.com/forms/d/1V2YRVPrnhWdqpTgEkZSsuw1Qj-XLHDpRZQGCD9tQx3g/edit?usp=drive_web

 

Więcej informacji na https://sites.google.com/site/learnitgirl/

Serdecznie zapraszamy, a Kuba na pewno napisze o swoim mentorowaniu jakaś notkę na bloga.

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • Alicja S.

    Dziękujemy! :)