Po Blogu Roku, czas na #odkrywamTwórców

By 1 marca 2016ITlogy

Ostatecznie wylądowaliśmy na 29 miejscu na 193 blogi. Całkiem fajnie prawda?

Super było wsparcie jakie dostaliśmy od najbliższych i to, że promowanie naszego udziału na facebooku zaprocentowało nowymi fanami – przybyła ich setka w tydzień, co jest prawie dwa razy lepszym wynikiem, niż zazwyczaj mamy. Konkurs ten, pokazał mi też, jak mocno jestem w bloga zaangażowana, bo bardzo przeżywałam codzienną aktualizację wyników. I chyba nie bez przyczyny Kuba to mój narzeczony, bo bardzo szybko mnie wtedy uspokajał, słowami, którymi teraz się dzielę z Wami: przecież wiesz, że mamy ekstra czytelników. Sprawdź maile i komentarze. I pomyśl jak super jest to, że część z nich, dorosłych ludzi, którzy pewnie nie lubią głosowań sms, bo boją się o spam, oddała na nas głos. No i ma rację, a my dziękujemy Wam za obecność i wsparcie nie tylko w konkursie, ale to na codzień!

I takie mam wrażenie po konkursie, że trudno, nie udało się programiście dostać do top 10 – trochę bliżej był blog devstyle Maćka Aniserowicza, ale na końcu i jemu zabrakło, ale kurczę, może za rok, może ktoś inny, wierzę, że to się uda.

Z resztą rywalizowaliśmy z naprawdę ciekawymi blogami, a kategoria specjalistyczne okazała się bardzo pojemna. I właśnie to, skłoniło mnie to zorganizowania akcji #odkrywamTwórców, która mam nadzieję, rozprzestrzeni się dalej.

Gala twórców Blog roku to konkurs, w którym startowało sporo młodych, ale bardzo wartościowych blogów (a pewnie o kategorii video można powiedzieć to samo). Wśród nich są pozycje, które warto zacząć śledzić niezależnie czy są w top 10 czy nie. Wybieram więc 3 inne blogi z mojej kategorii i przedstawiam je Tobie, czytelniku. Może znajdziesz w nim coś dla siebie?

PraKreacja

Czyli blog o prawie dla freelancerów. Wpisy, które mogą nam się przydać w programistycznym (i nie tylko) życiu. Np. wzór umowy o dzieło po angielsku, opis przejścia na własną działalność … Warto zacząć od tego wpisu : http://prakreacja.pl/kompendium-dla-freelancera/, bo zawiera chyba wszystko, co najważniejsze.

Dbaj o wzrok

Blog prowadzony przez optometrystę, na którym znajdziecie bardzo praktyczne rady związane z dbaniem o oczy. Myślę, że w tej kwestii naprawdę warto się dokształcić i ćwiczyć oczy, a także zapewnić im odpowiedni odpoczynek.  Naprawdę, warto spędzić na nim trochę, a potem po prostu dbać o swój wzrok.

Elektryka dla każdego

Kuba jest trochę złotą rączką, ja z kolei mam tatę elektryka, więc gdy zobaczyliśmy tego bloga, uśmiechnęliśmy się oboje.Proste porady, które praktycznie wprowadzą Cię w ten świat i wytłumaczą podstawowe kwestie.

No dobra, miały być 3 blogi, wyszło 4, ale chyba fajnie Wam go pokazać:

SQL-exercises

Nazwa mówi sama za siebie, a ze względu na nasz temat bloga nie mogliśmy się nie podzielić właśnie tym blogiem! Sporo zadań z SQL i Oracle SQL, każde opatrzone rozwiązaniem i krótkim komentarzem. Świetne do nauki, czy ćwiczeń przed rozmową rekrutacyjną.

Wszystkich uczestników konkursu Blog Roku i Video Roku zachęcam do tego samego. Spójrz, które blogi, z którymi rywalizowałeś o top 10, są godne uwagi, którymi warto podzielić się ze swoimi czytelnikami, podać dalej, śledzić, wspierać, wymieniać się pozytywną energią. Wybierz 3 i napisz o nich kilka słów (możesz  też wybrać więcej, możesz dodać blogi/video z innych kategorii). Stwórz wpis na blogu, albo na facebooku i podaj dalej. Otaguj go #odkrywamTwórców, byśmy mogli go lepiej znaleźć. 

Fajnie, by po tym etapie konkursu zostało coś więcej niż lista głosów, a myślę, że takie podzielenie się swoimi odkryciami to dobry krok, by tak się właśnie stało.

Śmiało podlinkuj do swojej listy w moich komentarzach, tak by mogła sprawdzić twój wybór.

A my wracamy do tu i teraz na Blogu! I wiecie co? Będzie się działo duuużo fajnego! A pierwszym dobrodziejstwem będą nowe wywiady #KulisyBranży – już naprawdę ostatnia prosta!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • CodeObiect

  Hej,
  fajny wpis, chociaż nie mam za wiele czasu, aby tu przesiaadywać i czytać tyle ile bym chciał to jednak ten wpis mnie bardzo ucieszył i na pewno nie ominę żadnego z bloga, z tych które poleciliście, bo trafiają w to co lubię! :) Dzięki! I gratulacje z osiągniętego wyniku!

  • Dziękujemy i oczywiście zapraszamy do czytania jak najczęściej ;)

 • fajny pomysł :)

  • Cieszymy się, że się podoba, i zachęcamy do podawania dalej :)