[KONKURS] Wygraj wejściówkę na DevOpsDays Warsaw 2016

By 12 listopada 2016Wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że patronujemy konferencji: DevOpsDays Warsaw, która odbędzie się w dniach 22-23.11.2016 w Warszawie. Co więcej, w związku z nią mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest bilet na to wydarzenie. Szczegóły znajdziecie poniżej. 

DevOpsDays Warsaw

Organizatorzy zadbali, by udział w wydarzeniu był ciekawy! Międzynarodowi eksperci, którzy wystąpią na scenie, to jeden z najmocniejszych punktów konferencji. Możemy spodziewać się solidnej dawki wiedzy, technicznych tematów i praktycznych case’ów, przygotowanych przez najbardziej doświadczonych specjalistów z zakresu DevOps. Pini Reznik (Container Solutions), Jorg Schad (Mesosphere) i Grzegorz Cempla (Ocado Technology), to tylko niektórzy z grona prelegentów! Agendę wydarzenia i pełną listę prelegentów sprawdzicie na stronie.

1800x1200

Wejściówka na wydarzenie to koszt 350zł, jednak… Rejestrując się na wydarzenie  z kodem “DODW2016” uzyskujesz 15% zniżki! Chyba się opłaca :).

Podziel się swoją wiedzą, dzięki Ignite talks

Ignite talks to niezwykle popularna, międzynarodowa formuła, która obowiązuje we wszystkich edycjach konferencji DevOpsDays w Europie. Pozwala ona na szybkie przekazanie jak najbardziej skondensowanej wiedzy przy użyciu slajdów, które zmieniają się co 15 sekund. Czas, w którym powinna zamknąć się cała prezentacja, nie może przekraczać 5 minut. Propozycje tematów w ramach Ignite Talks można zgłaszać poprzez formularz, który znajdziecie na stronie DOD Warsaw.

Więcej o konferencji znajdziecie na stronie internetowej  DevOpsDays Warsaw 2016, oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter oraz YouTube).

KONKURS

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w konferencji, mamy dla Ciebie konkurs! Do wtorku, 15.11.2016, do godziny 20:00 odpowiedz w komentarzu do tego wpisu na poniższe pytanie.  Spośród odpowiedzi wybierzemy tą jedną, najciekawszą, a do jej autora trafi bilet na wydarzenie! O wygranej poinformujemy w tym wpisie (a także skomentujemy nagrodzony komentarz – ważne: użyj prawdziwego maila, bo to na niego będziemy przesyłać nagrodę!).

A pytanie to:

Czym dla Ciebie jest DevOps?

Możesz podzielić się definicją, możesz napisać o idealnej sytuacji, albo wręcz przeciwnie powołać się na antywzorzec. Możesz opisać własne doświadczenia, dodać autorską grafikę z odpowiedzią na pytanie…. :)

PS. Pamiętaj, by wziąć udział w konkursie tylko, jeśli masz możliwość wzięcia udziału w konferencji. 

A konkurs wygrała: Joanna Sitkowska, gratulujemy!

Wpis powstał we współpracy z organizatorami wydarzenia: DevOpsDays Warsaw 2016.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 • Joanna Sitkowska

  DevOps to termin powstały ze złączenie dwóch słów: development oraz operations.
  DevOps to wspólna praca developerów i administratorów nad rozwojem i utrzymaniem produktu. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku wdrażania częstych zmian w środowisku produkcyjnym przy jednoczesnej chęci utrzymania wysokiej jakości oprogramowania. Wskazuje, jak wprowadzić iteracyjny model pracy, zgodny z założeniami Agile, nie tylko w obszarze developerskim, ale i operacyjnym. Ponad to automatyzuje procesy (np: automatyzacja wdrożeń, automatyzacja testów i uwolnienie czasu testerów), przez co znacznie skrócony zostaje czas wdrożenia. Łączy potrzebę szybkości realizacji procesów z potrzebą utrzymania jakości i stabilności środowiska.
  Continous Integration, Continous Deployment, Continous Delivery i Continous Testing definiują, jak ten proces ma być realizowany.
  Wszystko w efekcie przeklada się na zmniejszenie kosztów i czasu dostarczenia produktu, jego testowania i lepszego wykorzystania środowiska oraz koordynacji wydań. Pierwsze korzyści ze stosowania Devops zauważyłam w przeciągu kilku miesięcy od czasu wdrożenia metodyki.
  DevOps nie jest dedykowany tylko dużym projektom i organizacjom. Wydaje się dobrym rozwiązaniem w sytuacjach, w których tempo zmian na rynku i duża konkurencyjność wymaga częstych zmian i stałego rozwoju usługi.
  Na rynku mamy duży wybór narzędzi z otwartym kodem np: Puppet, Docker, Vagrant czy Zabbix.
  (całą gamę można znaleźć na przykład tutaj: https://dev-ops-tools.zeef.com/richard.kraayenhagen )
  Osobiście najczęściej mam styczność z IBM Bluemix DevOps.
  Z perspektywy czasu wydaje mi się, że trudniejsza była zmiana kultury organizacji i nabranie pewnych nawyków w trakcie pracy, niż opanowanie samych narzędzi.

  • Gratulujemy! Wygrałaś bilet na konferencję. Prosimy o kontakt mailowy.

 • Tomasz Grzybowski

  „Ops” czy też „ups” tych słówek używam godzinami głowiąc się nad problemem developerskim, drapiąc się w głowę i wiercąc kolejny wątek stackoverflow.
  Czym jest DevOpsDays Warsaw 2016? Więcej dev a mniej ops! Dzięki konferencjom i rozmowom z ekspertami duże problemy okażą się drobniutkie,
  a chęć tworzenia nowoczesnego i niezawodnego kodu znacznie wzrośnie! Nieocenionym jest móc porozmawiać z programistami z tak wielkim doświadczeniem i
  eksperckimi umiejętnościami.