#Kulisy branży. Przygotowujemy nowy cykl na bloga.

By 6 października 2014ITlogy, Kulisy branży, Ludzie IT

Zdecydować się na pracę w IT nie jest tak prosto. A tym bardziej, gdy tak jak ja zmienia się branżę. Gdy zakładaliśmy bloga, naszym założeniem było nie tylko przygotowanie kursy Javy, ale, a może przede wszystkim edukacja o branży. Cykl kulisy branży IT ma przedstawić Ci różne aspekty pracy i możliwe ścieżki kariery.

Na czym będzie polegał cykl?

Przedstawmy IT jak największej liczbie osób. Bardzo po łebkach opisaliśmy już IT w tym wpisie, ale możemy zrobić coś więcej.

Chcemy przeprowadzić wywiady z ludźmi pracującymi w branży, na różnych stanowiskach, z różnym doświadczeniem. Chcemy by odpowiedzieli nam na pytania dotyczące ich pracy i w ten sposób przedstawili możliwą ścieżkę kariery.

Kto będzie bohaterem naszych wywiadów?

Stawiamy na różnorodność, dlatego chcemy przepytywać ludzi na samym początku swojej kariery jak i tych z kilkuletnim stażem. Tych, którzy pracują w start-upach, freelancerów oraz pracowników korporacji. Hm, a może chcemy przepytać Ciebie? Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowana pomocą nam w stworzeniu tego cyklu pisz maila na: ania@kobietydokodu.pl

Jakie pytania zadamy?

To sprawa ciągle otwarta. Na razie nasza lista pytań jest dość uniwersalna, ale w przypadku konkretnych wywiadów i zawodów będziemy zbierać na facebooku dodatkowe pytania.

Na razie chcemy pytać o:

Co należy do Twoich obowiązków?
Jak wyglądał początek Twojej kariery, jak się ona potem rozwijała?
Co jest potrzebne żeby móc pracować w tej roli?
Co jest najważniejsze w kwestii własnego rozwoju w roli, jaką pełnisz?
Opisz krótko swój dzień pracy.
Z jakimi wyzwaniami zmagasz się w swojej pracy?
Jaką radę dałbyś/dałabyś osobie która zaczyna karierę w IT?
Czy chcesz dodać coś od siebie?

Ale jesteśmy otwarci na Twoje propozycje! Prosimy o wysłanie nam swoich pytań, komentując ten wpis.

Kiedy ruszamy?

Dokładamy wszelkich starań, żeby pierwszy taki wywiad pojawił się w przeciągu najbliższych 2 tygodni. Ściskajcie kciuki!

Jak Ty możesz nam pomóc?

Po pierwsze zaciśnij mocno kciuki! Po drugie, możesz zgłosić się do cyklu jako jego bohater. Po trzecie, możesz dopisać swoje pytania. Po czwarte, podziel się tym wpisem na facebooku, tak by jak najwięcej osób dowiedziało się o tym, że cykl rusza.

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •